tel. 504-087-135   |   recepcja_abaton@poczta.onet.pl
                 

WODY LECZNICZE

 

Zdrój "Główny" - wzmaga wydzielanie gruczołów trawiennych, hamuje czynność komórek tarczycy,wpływa korzystnie na układ wegetatywny, ma działanie odczulające, wzmaga procesy katalizy i utlenienie tkankowego.

"Jan" - przydatna w leczeniu i profilaktyce schorzeń układu moczowego, pęcherzyka żółciowego, wątroby i chorób przemiany materii (cukrzyca, otyłość).

"Józef" - ma działanie moczopędne słabo żółciopędne, lecznicze w niedokrwistości, ogólnie wzmacniające.

"Słotwinka" - leczy przewlekłe nieżyty przewodu pokarmowego, choroby z niedoboru magnezu: nerwice, stany stresowe. Pomaga usuwać metale ciężkie z organizmu.

"Mieczysław" - zalecana w nieżytach żołądka, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy przebiegających z niedokrwistością, po resekcji żołądka, w przewlekłych stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

"Tadeusz" - stosowana jest w leczeniu schorzeń układu krwiotwórczego w różnego rodzaju niedokrwistościach oraz w schorzeniach nieżytowych jelit, zwłaszcza w nieżycie wrzodziejącym, a także w rekonwalescencji po chorobach zakaźnych i chirurgicznych, w niedokrwistościach na tle zatruć zawodowych.

"Zuber" - stosowana jest w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, działa przeciwzapalnie, oczyszcza śluzówkę przewodu pokarmowego

 

 

Copyright: Abaton Krynica.